Plac zabaw a prawidłowy rozwój dziecka

Plac zabaw a prawidłowy rozwój dziecka
Każde miasto, przygotowując plan zagospodarowania terenu powinno mieć na uwadze plac zabaw. Tak gdzie powstają nowe osiedla, place zabaw, powinny być centralnym jego punktem. Dlaczego? Sprawdź ten tekst i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Dlaczego warto stawiać na place zabaw?

Nasze społeczeństwo, dzięki pomocy ze strony państwa, ma szanse za kilka lat uzyskać dodatni przyrost naturalny. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z wagi wyższego wykształcenia, które otwiera drogę do lepszej pracy i wyższych zarobków. Młodzi ludzie chcą najpierw skończyć studia, znaleźć dobrą pracę a następnie, po ustatkowaniu się, myśleć o stworzeniu pełnej rodziny z dzieckiem.

Plac zabaw powinien być na każdym osiedlu

To dzieje się już teraz, dlatego tak ważne jest, aby przy planowaniu zagospodarowania terenów miejskich, pamiętać o tym, że młode mamy oraz ich dzieci, będą chciały uczęszczać na plac zabaw. Dla maluchów jest to możliwość poznania rówieśników, integrowania się, rozwoju zdolności społecznych, a także dobrej zabawy, a dla mam szansa na chwilę odpoczynku i poznania innych młodych mam.
Plac zabaw pełni więc bardzo ważną funkcję. Zwłaszcza w dzisiejszych, przeładowanych internetem i elektroniką czasach. Kiedyś podwórko i plac zabaw były jednymi z niewielu dostępnych rozrywek dla dzieci. Dziś, młode pokolenia wolą spędzać czas w ekranie smartphona czy tabletu i ja im się nie dziwie – skoro tak zostały nauczone przez ich rodziców. Rodzic da dziecku tablet, włączy grę i ma spokój na jakiś czas. Musimy jednak pamiętać, że dziecko potrzebuje również świeżego powietrza, ruchu, prawdziwego, nie wirtualnego kontaktu z kolegami, a plac zabaw spełnia wszystkie te funkcje.

Co powinien zawierać taki plac zabaw?

Na pewno huśtawki, lepiej, więcej jak jedną parę, piaskownicę dla najmłodszych, aby mogły ćwiczyć swoją kreatywność, konstrukcje z metalowych rurek aby mogły ćwiczyć swoją zręczność i wyczucie równowagi.
Place zabaw powinny być (i często są) ogrodzone w taki sposób, by dziecko przypadkiem samo się od placu nie oddaliło, a i by pies nie mógł dostać się na teren i załatwić swoich potrzeb w piaskownicy. Przydają się również ławki, by zmęczone pracą mamy, mogły odpocząć, mając jednocześnie na oku swe pociechy.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://kingsnakesblues.com/systemy-przywolawcze-komfort-uzytkowania
http://yuppie.waw.pl/plac-zabaw-budzet-obywatelski-pozyskac-srodki
http://ecandy.pl/czas-szkolenie-a-konkretnie-szkolenia-jira
http://watergate.czest.pl/warto-wiedziec-temat-pos

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s